Актаныш

Татарстанда авыл хуҗалыгы өлкәсендә һөнәри осталык конкурсы җиңүчеләре - исемлек

Татарстанның Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында агросәнәгать өлкәсендә эшләүче яшь белгечләрне бүләкләделәр. Татарстанның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында агросәнәгать өлкәсендә эшләүче яшь белгечләрнең "Һөнәре буенча иң яхшы" һөнәри осталык конкурсына нәтиҗә ясалды. "Татар-информ" мәгълүмат агентлыгы бүләкләнүчеләрнең тулы исемлеген тәкъдим итә. "Иң яхшы ветеринар табиб" номинациясендә: 1. Евстягина Екатерина Николаевна -...

Татарстанның Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында агросәнәгать өлкәсендә эшләүче яшь белгечләрне бүләкләделәр.
Татарстанның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында агросәнәгать өлкәсендә эшләүче яшь белгечләрнең "Һөнәре буенча иң яхшы" һөнәри осталык конкурсына нәтиҗә ясалды. "Татар-информ" мәгълүмат агентлыгы бүләкләнүчеләрнең тулы исемлеген тәкъдим итә.
"Иң яхшы ветеринар табиб" номинациясендә:
1. Евстягина Екатерина Николаевна - Кама Тамагы районы "Идел" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Трусов Константин Сергеевич - Алексеевск районы "Родина" күмәк хуҗалыгы;
3. Габделхаков Булат Фоат улы - Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять.
"Иң яхшы зоотехник" " номинациясендә:
1. Кәримов Илназ Нәзир улы - Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять;
2. Даутов Алмаз Айдар улы - Ютазы районы "Каракашлы" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Вәлиев Марс Фәрит улы - Саба районы "Игенче" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.
"Иң яхшы сыер савучы" " номинациясендә:
1. Әхмәтова Гүзәл Фәнис кызы - Актаныш районы "Башак" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Мамаев Антон Юрьевич - Биектау районы "Красная Заря" авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
3. Иванова Людмила Геннадьевна - Кама Тамагы "Идел" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.
"Иң яхшы бозау караучы" " номинациясендә:
1. Мамаева Наталья Алексеевна - Биектау районы "Красная Заря" авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
2. Шайнурова Айназ Рафаэль кызы - Саба районы "Курсабаш" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Галиева Ләйсән Малик кызы - Мамадыш районы "Дружба" бүлекчәсе.
"Иң яхшы агроном" " номинациясендә:
1. Шиһапов Алмаз Халит улы - Балтач районы "Татарстан" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Закиров Радик Роберт улы - Актаныш районы "Башак" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Михайлова Марина Юрьевна - Югары Ослан районы "Восток Зернопродукт" акционерлык җәмгыяте.
"Иң яхшы механизатор" " номинациясендә:
1. Вәлирахманов Альмир Әсгать улы - Лениногорск районы "Спартак" агрофирмасы җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Хисмәтов Тәбрис Рәфгать улы - Алексеевск районы "Хузангаевское" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Аниськин Алексей Петрович - Нурлат районы "Южная" агрофирмасы җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.
"Иң яхшы инженер-механик" " номинациясендә:
1. Зубарев Владимир Витальевич - Балтач районы "Активист" авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
2. Хуҗин Илһам Назиф улы - Зәй районы "Восток" агрофирмасы;
3. Евстягин Артем Михайлович - Кама Тамагы районы «Кама Тамагы» авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы.
"Иң яхшы бухгалтер-икътисадчы" " номинациясендә:
1. Мустафаев Илтимит Фарук улы - Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Фазлыева Гөлшаһидә Илһам кызы - Балтач районы "Борнак" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Закирова Гөлүсә Тәлгать кызы - Биектау районы "Бөреле" ябык акционерлык җәмгыяте.

Реклама

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Комментарии (0)
Осталось символов: