Актаныш

Фирдәвис Шаемовның призларына уздырылучы «Алтын көз» җинел атлетика марафоны 2018

22 сентябрь көнне районыбызның узәк стадионында,ел саен якташыбыз атказанган спорт остасы Фирдәвис Шаехметов буләкләренә оештырыла торган марафон ярышы булып узды.


Бу елны бәйгедә 215 спортчы каташты. Аларнын һәрберсе уз категорияләрендә көч сынашты. Хәр старт бирелгән саен, ярышлар узенә җәлеп итеп мавыктыргыч һәм кызык булып  барды.


Нәтиҗәләргә килгәндә, алар тубәндәгечә:


Төп белем биру мәктәпләре
Кызлар: 400м
1 .Фәррәхова Таңсылу (Иске Кормаш)
2. Хәйдәрова Эльза (Әтәс)
3.Фазлеева Миләушә (Чалманарат)


Урта белем биру мәктәпләре
Кызлар: 400м
1.Хөсәенова Әдилә (АСОШ №1)
2.Хөсәенова Рузилә (АСОШ №2)
3. Шәмсиева Диана (АСОШ №1)


Төп белем биру мәктәпләре
Кызлар: 800м
1.Хәбибуллина Әдилә (Әтәс)
2. Фазлыева Зәйнәп (Куҗәкә)
3. Сулейманова Ләйлә (Богады)


Урта белем биру  мәктәпләре
Кызлар:800м
1.Хамадуллина Гөлия (АСОШ №2)
2.Шәгзамова Мәрьям (АСОШ №2)
3. Зарипова Язгөл (Кадет мәктәбе)


Төп белем биру мәктәпләре
Егетләр: 800м
1.Вакилов Ленар (Т.Ямалы)
2.Әхметов Рушан (Теләкәй)
3.Зиннуров Эльвир (Байсар)


Урта белем биру мәктәпләре
Егетләр: 800м
1.Фәйрушин Рәсул (Т.Суксы)
2.Галимов Әльфред (Кадет мәктәбе)
3.Ибрагимов Рәил (Гимназия)


Урта белем биру мәктәпләре
Кызлар: 800м
1.Мөхәметдинова Элиза (АСОШ №2)
2.Вильданова Гөльназ (Кадет мәктәбе)
3.Әхметова Әминә (АСОШ №1)


Төп белем биру мәктәпләре
Егетләр: 1500м
1.Габдуллин Фирдус (Ямалы)
2. Мөфтиев Данияр (Байсар)
3.Ситдиков Риназ (Куҗәкә)


Урта белем биру мәктәпләре
Егетләр:1500м
1.Имамразыев Айназ (АСОШ №2)
2.Газетдинов Ильназ (Пучы)
3. Фәхриев Салават (Сәфәр)


Кызлар:1500м
1.Басырова Резеда (АСОШ №1)
2.Тазиева Таңсылу (АСОШ№2)
3.Булатская Валентина (Кадет мәктәбе)


Егетләр:1500м
1.Насертдинов Айгиз (АСОШ №1)
2.Шәехоа Алмаз (АСОШ №2)
3.Разов Айрат (АСОШ №2)


Егетләр:3000м
1.Закиров Динислам (АСОШ №1)
2.Даянов Ильнар (Кадет мәктәбе)
3.Гайсин Данил (АСОШ №1)


Командалар арасындагы нәтиҗәләр:
Төп белем биру мәктәпләре:

1.Әтәс 
2.Чалманарат 
3.Иске Кормаш


Урта белем биру мәктәпләре (кече группа)
1. АСОШ №2
2.Кадет мәктәбе
3.Гимназия


Урта белем биру мәктәпләре (өлкән группа)
1.АСОШ №1
2.АСОШ №2
3.Кадет мәктәбе


Индивидуаль буләкләр:
Ирек Мөхәметов
Айдар Имамаев
Руслан Усманов
 

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: