Актаныш

ҮЗЕБЕЗНЕҢ ГОРУРЛЫК: "Безнең заман" фестивале җиңүчеләре (ИСЕМЛЕК ҺӘМ ФОТОЛАР)

Барлыгы 13 оешма ике көн дәвамында 4 төрле номинациядә көч сынашты.

23-24 апрель көннәрендә  район мәдәният йорты бинасында район үзәге оешма, предприятияләре, учреждениеләре арасында “Безнең заман” эшче яшьләрнең беренче иҗат фестиваль - конкурсы узды.   

Фестиваль - конкурс коллективларны туплауда , берләштерүдә дә зур роль уйнады. Район үзәге оешма, предприятие, учреждениеләр арасында конкурста һәр ел катнашып килгән бер үк  коллективлар быел да сынатмады. Барлыгы 13 оешма ике көн дәвамында 4 төрле номинациядә көч сынашты.

Урыннар түбәндәгечә билгеләнеп, җиңүчеләрне Актаныш районы башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Ләйсән  Нурлыева тәбрик итте. 

Сәламләү номинациясендә 
- 3 урында - “Кояшкай” балалар бакчасы
- 2 урында - “Ромашка”, “Каенкай” балалар бакчалары
- 1 урында - “Умырзая”  балалар бакчасы

Вокаль ансамбльләр номинациясендә
3 урында
- “Ромашка” балалар бакчасы - “Синең янга барам” җыры
- “Алтынчәч” балалар бакчасы – “Балаларым” җыры
- Актанышның 1 санлы урта мәктәбе – “Әйе шул, шулай шул” җыры

2 урында  
- “Ромашка” балалар бакчасы – “Әтием капкалары” җыры
- Актанышның 2 санлы урта мәктәбе – “Чишмәләр иле” җыры

1 урында 
- “Умырзая” балалар бакчасы – “Уйна гармун”, “Татар хатын-кызлары”


Вокал-соло номинациясендә: 

3 урында 
- Үзәк хастаханәдән – Розалия Нигматуллина
- “Әтәчкәй” балалар бакчасыннан – Хәнис Шарафуллин

2 урында
Технология техникумыннан – Илгизәр Фазлыкаев
“Ромашка” балалар бакчасыннан – Лилия Бакирова
“Умырзая” балалар бакчасыннан – Чулпан Салихова
“Алтынчәч” балалар бакчасыннан – Чулпан Басырова

1 урында
Актанышның 2 санлы урта мәктәбеннән – Гөлназ Солтанова
“Умырзая” балалар бакчасыннан – Айгөл Марданова

Хореография номинациясендә: 

3 урында
- Пучы «Сандугач» балалар бакчасы 
- “Кояшкай” балалар бакчасы
- “Умырзая” балалар бакчасы
- “Әтәчкәй” балалар бакчасы

2 урында 
- “Каенкай” балалар бакчасы
- “Алтынчәч” балалар бакчасы
- Актанышның 1 санлы урта мәктәбе


1 урында
- Үзәк хастаханә коллективы
- Технология техникумы коллективы
- Актанышның 2 санлы урта мәктәбе
- “Ромашка” балалар бакчасы
- Ялгыз биюләр номинациясендә Рөстәм Хөсәенов

“Йолдызлы мизгел” номинациясендә: 

3 урында
- Актанышның 2 санлы урта мәктәбе
- Пучы “Сандугач” балалар бакчасыннан Резеда Нуретдинова 
2 урында 
     - “Умырзая” балалар бакчасы
1 урында
«Ромашка» балалар бакчасы

“Тамашачы мәхәббәте” номинациясендә
      - Технология техникумыннан – Хәмдия Әхмәтҗанова
                                                      Динара Шәймиева
                                                      Фәвәдис Сәетов
- Үзәк хастаханәдән – Фәнүдә Ибрагимова

Фестиваль-конкурсның гомуми урыннарына килгәндә, алар түбәндәгечә билгеләнде: 

“Җиңүгә омтылыш” номинациясендә 
- Актанышның 1 санлы урта мәктәбе
- Үзәк хастаханә коллективы

3 урында 
- Технология техникумы
- “Алтынчәч” балалар бакчасы

2 урында
-“Ромашка” балалар бакчасы
- Актанышның 2 санлы урта мәктәбе


1 урында
“Умырзая” балалар бакчасы. 
 

Реклама
Нравится
Поделиться:
Комментарии (0)
Осталось символов: