Актаныш

“Өй алдыбыз– гөлбакча – 2013“ бәйгесе нәтиҗәләре

Авыл җирлекләрендәге мәктәпләр арасында: I урын- Такталачык коррекцион мәктәбе; II урын- Чуракай төп гомуми белем бирү мәктәбе; III урын- Киров урта белем бирү мәктәбе. Авыл җирлекләрендәге балалар бакчалары арасында: I урын- Татар Суыксуы авылы балалар бакчасы; II урын- Яңа Кормаш авылы балалар бакчасы; III урын- Качкын авылы балалар бакчасы. Район...

Авыл җирлекләрендәге мәктәпләр арасында:
I урын- Такталачык коррекцион мәктәбе;
II урын- Чуракай төп гомуми белем бирү мәктәбе;
III урын- Киров урта белем бирү мәктәбе.
Авыл җирлекләрендәге балалар бакчалары арасында:
I урын- Татар Суыксуы авылы балалар бакчасы;
II урын- Яңа Кормаш авылы балалар бакчасы;
III урын- Качкын авылы балалар бакчасы.
Район үзәгендәге балалар бакчалары арасында:
I урын- 7 санлы "Алтынчәч" балалар бакчасы;
II урын- 5 санлы "Кояшкай" балалар бакчасы;
III урын- 4 санлы "Әтәчкәй" балалар бакчасы.
Район үзәгендәге мәгариф учреждениеләре арасында:
I урын - Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия;
II урын - Актанышның 1 нче мәктәбе;
III урын - Актанышның 2 нче урта мәктәбе.
Авыл фельдшер-акушерлык пунктлары арасында.
I урын- Татар Ямалы авылы фельдшер-акушерлык пункты;
II урын- Адай авылы фельдшерлык-акушерлык пункты;
III урын- Зөбәер авылы фельдшер-акушерлык пункты.
Авыл җирлекләрендәге мәдәният учреждениеләре арасында.
I урын- Киров авылы мәдәният йорты;
II урын- Меңнәр авылы мәдәният йорты;
III урын- Байсар авылы мәдәният йорты.
"Өмет" номинациясендә җиңүче - Чуракай авыл мәдәният йорты.
Авыл җирлеге мәчетләре арасында.
I урын- Пучы авылы мәчете;
II урын- Колын авылы мәчете;
III урын- Яңа Кормаш авылы мәчете.
Авыл җирлекләрендәге һәм район үзәгендәге шәхси оешмалар арасында: Татар Суыксуы җирлегендәге шәхси кибет- "Лилия" кибете.
Үрнәк чәчәкле авыл: Мәсәде авылы.
Район үзәге оешма-предприятиеләре арасында:
I урын- "МНКТ";
II урын- "Сбербанк";
III урын- "Россельхозбанк".
Күпкатлы йортлар арасында:
"Йөзек кашы" номинациясендә җиңүче - Ленин урамы, 4 нче йорт.
I урын- Ленин урамы, 91нче йорт;
II урын- Ленин урамы, 16 нчы йорт;
III урын- Тынычлык урамы, 8 нче йорт.
Район үзәге һәм авыл җирлекләрендәге шәхси хуҗалыклар:
I урын- Хафизова Нәзлия, Чуракай;
II урын- Хәбибуллина Наҗия, Киров, Шәйгәрданова Илюзә, Иске Сәфәр;
III урын- Храмова Резеда, Актанышбаш, Шакирова Роза, Актаныш; Дания, Актаныш;
ГРАН-ПРИ иясе - Дәүләтова Әлфинә.
Иң яхшы чәчәкләр күргәзмәсе өчен район үзәге оешмалары.
I урын- коммуналь хуҗалык;
II урын- үзәк хастаханә;
III урын- Игелек үзәге.
Иң яхшы чәчәкләр күргәзмәсе өчен район үзәгендәге белем бирү учреждениеләре.
I урын - 1 нче мәктәп;
II урын - гимназия;
III урын- 2 нче мәктәп.
Район үзәгендәге мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре.
I урын- 2 нче санлы балалар бакчасы;
II урын- 5 нче санлы балалар бакчасы;
III урын- 4 нче санлы балалар бакчасы.
Иң яхшы чәчәкләр күргәзмәсе өчен авыл җирлекләрендәге урта белем бирү учреждениеләре.
I урын-Киров;
II урын - Татар Суыксуы;
III урын - Иске Байсар.
Авыл җирлекләрендәге төп белем бирү учреждениеләре.
I урын- Такталачык коррекцион мәктәбе;
II урын - Иске Кормаш;
III урын - Уразай.
Авыл җирлекләре оешмалары.
I урын- Иске Кормаш;
II урын- Татар Ямалы;
III урын- Уразай.

Реклама
Нравится
Поделиться:
Комментарии (0)
Осталось символов: